Festivaly

Několik let se zabýváme dobrým jídlem a vším s ním spojeným. Máme rádi kvalitní gastronomii, neotřelé nápady a příjemná místa. Pořádáme festivaly zaměřené na různá témata či regiony, naše portfolio do současné doby čítá více jak 30 realizovaných food festivalů.

Rádi byste se stali partnery festivalu, chcete uspořádat festival na klíč? Více informací naleznete zde.

V případě, více informací nás neváhejte kontaktovat na email info@foodevent.cz

Naše festivaly:

Food Truck Show Prague

Místo: Praha 5 | Datum: 10.3.2018

Setkání restaurací na čtyřech kolech tzv. food trucků, které se představí 10.3.2018 na pražském Smíchově. Nejen, že budete moci ochutnat speciality jednotlivých účastníků, ale také budete moci obdivovat nápaditost a kreativitu jednotlivých food trucků s jakou jsou postaveny a vyzdobeny.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Vepřobraní

Místo: Smíchovská náplavka (u Železničního mostu) | Datum: 17.3.2018

Druhý ročník největších vepřových hodů pod širým nebem návštěvníkům nabídne speciality z vepřového masa (jak tradiční, tak moderní úpravu pokrmů), zabijačkové hody, kynuté buchty, koláče a samozřejmě dobré pivo a cider. Podávat se budou jitrnice, jelita, prejt, tlačenka, prdelačka nebo ovar, ale také dobroty z udíren jako klobásy, špek nebo uzená šunka. Péct se budou kolena, panenka, bůček a škvařit škvarky. Na rožni se budou točit selátka a návštěvníci ochutnají maďarskou mangalicu, italské prosciutto, španělský salchichon či iberskou šunku.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Náplavka Street Food I.

Místo: Smíchovská náplavka (u Železničního mostu) | Datum: 24.3.2018

Největší „street food“ přehlídka v ČR – Náplavka Street Food. Festival se díky velkému zájmu návštěvníků i účastníků koná dvakrát do roka. Náplavka Street Food nabídne návštěvníkům tzv. "street food" - pouliční stravování - pokrmy, které jste mohli ochutnat v Thajsku, Maroku, Gruzii, Vietnamu, Japonsku, Mexiku a dalších zemích. Cílem festivalu je představit návštěvníkům aktuální trendy v oblasti „streetfoodové“ gastronomie a dát možnost ochutnat pokrmy, se kterými se lidé ve světě běžně setkávají.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Polívkování I.

Místo: Smíchovská náplavka (u Železničního mostu) | Datum: 7.4.2018

Zahřejí vás nejen polévky tuzemské jako je bramboračka, kulajda, knedlíčková či dršťková ale hlavně polévky z celého světa jako ruský boršč, mexické chipotle a menudo, malajská laksa, francouzská bouillabaisse, vietnamské pho, španělský cocido, marocká harira nebo japonské miso či ramen. Vegetariány určitě uspokojí pestrý výběr zeleninových krémů a luštěninových polévek. K pití se podává teplý cider, případně mošt, svařené víno a samozřejmě i točené pivo.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Asia Food Fest I.

Místo: Smíchovská náplavka (u Železničního mostu)) | Datum: 14.4.2018

„Asijské jídlo” není jen “o rýži a nudlích”! Asijská kuchyně  je velice různorodá, oproti jiným kontinentům používá vice druhů koření, dochucovadel a přísad. Asie není pouze nám již dobře známá Čína, Thajsko, Japonsko nebo Vietnam. Patří sem také Libanon, Gruzie, Azerbajndžán, Sýrie, Mongolsko, Jemen, Maledivy, Omán a dalších více než 40 zemí. Festival si klade za cíl prezentovat co nejvíce z kulinářského umění těchto zemí a nabídnout tradiční pokrmy, které si zachovávají svou autentičnost.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Zažij Itálii

Místo: pěší zóna Anděl | Datum: 18.4.2018

Na jeden den se promění pěší zóna Anděl v Itálii. Festival představí návštěvníkům italskou kulturu, tradice a gastronomii. Návštěvníci se mohou těšit na typické italské produkty, pražení kávy, přípravu pravé neapolské pizzy a další.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Fishkus

Místo: Smíchovská náplavka (u Železničního mostu)) | Datum: 21.4.2018

Festival ryb a seafood „Fishkus“ již počtvrté na Smíchovské náplavce v Praze! Můžete se těšit na ochutnávku čerstvých pokrmů ze sladkovodních i mořských ryb  a plodů moře. Součástí festivalu bude i rybí trh, kde si budou moci návštěvníci nakoupit čerstvé ryby. Chybět nebude ani doprovodný program pro děti i dospělé.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Oheň a kouř

Místo: Smíchovská náplavka (u Železničního mostu) | Datum: 12.5.2018

Food festival OHEŇ A KOUŘ prezentuje svět grilování, uzení, pomalého pečení, rožnění a opékání. Návštěvníci mohou ochutnat argentinské asado, americký pulled pork,marinovaná žebírka, gruzínský šašlik, chorvatskou plejskavici, australské jehněčí kotlety, grilované ryby, zeleninu, plněné houby a další. Ukážeme vám, že grilování není pouze o tom jak přesušit panenku či opéct krkovičku.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Zažij Balkán

Místo: pěší zóna Anděl | Datum: 16.5.2018

Balkánskou atmosféru zažijete v květnu na pěší zóně Anděl. Festival představí návštěvníkům tamní kulturu, tradice a gastronomii.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Zažij Mexiko

Místo: pěší zóna Anděl | Datum: 13.6.2018

Na jeden den se promění pěší zóna Anděl v Mexiko. Festival představí návštěvníkům mexickou kulturu, tradice a gastronomii. Projekt připravujeme za podpory mexické ambasády a MČ Praha 5.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Všechny chutě světa

Místo: Zámek Dobřichovice | Datum: 16.6.2018

Food festival na zámku v Dobřichovicích. Můžete zde ochutnat šťavnatý gruzinský šašlik, vietnamskou bun cha, bretaňské palačinky, mexické quesadilla, americké hamburgery, africkou samosu, malajskou laksu a další. Aby vám lépe trávilo, je pro vás a vaše děti připraven adrenalinový park.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Křidýlko nebo stehýnko

Místo: Smíchovská náplavka (u Železničního mostu) | Datum: 23.6.2018

Festival nabídne návštěvníkům světové kulinářské speciality z opeřenců. Těšit se můžete na pečenou perličku, grilovaná kuřata, uzená kachní prsa, nadívané křepelky, amerického krocana, husí rilletes, čínskou kachnu a další.

Více informací najdete na Facebooku festivalu