Festivaly

Několik let se zabýváme dobrým jídlem a vším s ním spojeným. Máme rádi kvalitní gastronomii, neotřelé nápady a příjemná místa. Pořádáme festivaly zaměřené na různá témata či regiony, naše portfolio do současné doby čítá více jak 30 realizovaných food festivalů.

Rádi byste se stali partnery festivalu, chcete uspořádat festival na klíč? Více informací naleznete zde.

V případě, více informací nás neváhejte kontaktovat na email info@foodevent.cz

Naše festivaly:

Sladký život na Andělu

Místo: Pěší zóna Anděl | Datum: 14.11.2018

Nechte si ve středu 14. listopadu na pěší zoně Anděl hýčkat své chuťové pohárky záplavou cukrovinek, dortů, sladkých pokrmů, nápojů a delikates. Je pro vás připraveno více jak 30 stánků s nepřeberným výběrem čokolád, francouzských makronek, sicilských cannoli, belgických pralinek, amerických donuts či britských cookies, dále nebudou chybět ani koláče, štrúdly, frgály a další české dobrůtky. Na své si přijdou milovníci tradičních cukrářských výrobků jako jsou větrníky, indiánky, nebo kremrole. Ochutnáte kávu od nejlepších pražíren, horký punč, svařené víno, pravý námořnický grog, horkou čokoládu , kakao nebo americké milkshakes. Barmani vám namíchají koktejly, které vás v chladném počasí zahřejí a zpříjemní i třeba sychravý den. Sladký život na Andělu začíná v 8:00 a končí v 18:00. Sledujte náš Facebook a Instagram pro více informací a fotek jídel, na které se můžete těšit.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Naše uplynulé festivaly

Místo: | Datum:

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Zažij Ameriku Halloween

Místo: Pěší zóna Anděl | Datum: 31.10.2018

Již 31. října se s námi na Andělu můžete "projíst" Amerikou! Začneme pěkně od Kanady - budete moc ochutnat lívance s javorovým sirupem, tradiční poutine a další. Pokračovat budeme v USA - šťavnaté burgříky, trhané vepřové, hot dogy, žebírka… prostě mňam! U New Orleans ochutnáme pro toto město typické pikantní kuřecí křídla a kreolskou kuchyni. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na Jižní Ameriku! Klasické mexické speciality, venezuelská arepa, avokádové variace, proslulé argentinské masíčko, churros, peruánské hovězí srdce, paela. A to vše budete moct zapít dobrým pitím a zakončit to sladkou tečkou na závěr. Bude toho hodně a každý si najde to svoje. Budeme se na vás jako vždy těšit!

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Vepřobraní 3.11.2018

Místo: Smíchovská náplavka - Hořejší nábřeží | Datum: 3.11.2018

Můžete se těšit nejenom na klasické zabijačkové speciality jako jsou jitrnice, jelito, prejt, tlačenka, prdelačka nebo ovar, ale také na dobroty z udíren jako klobásy, špeky nebo třeba uzené šunky. Na rožni se boudou točit selátka, a tak budete moci ochutnat různé pečené pochoutky. Nebude chybět pečené koleno, bůček, žebírka a škvarky. Kuchaři vám dále naservírují speciality jako trhané vepřové, porchettu či segedínský guláš. Vše se bude hojně zapíjet hořkým pivem, ciderem a svařeným vínem. Sladkou tečkou budou kynuté buchty, koláče a frgály. Vstupné je 50 Kč (děti do 12 let a držitelé průkazu ZTP mají vstup zdarma). Více na www.foodevent.cz nebo na našem Instagramu: foodeventcz

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Polívkování 27.10.2018

Místo: Smíchovská náplavka - Hořejší nábřeží | Datum: 27.10.2018

Největší polivkový festival je opět tady!!!! Již po páté se vám na Smíchovské náplavce odprezentuje na 60 stánků s pestrou nabídkou polévek z celého světa, vedle exotickýcých polévek samozřejmě nebudou chybět ani tuzemské klasiky a k tomu pěkně vypečené houstičky. Máte se se opravdu na co těšit, sledujte náš FB, kde budeme přinášet recepty a představovat účastníky.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Náplavka Street Food 25.8.

Místo: Smíchovská náplavka - Hořejší nábřeží | Datum: 25.8.

Koncem prázdnin již tradičně zahajujeme podzimní sezonu Náplavka Street Food festivalem,  bude pro vás opět připravena pestrá nabídka jídel a nápojů z celého světa, nebudou chybět ani zmrzliny nebo exotické ovoce. Sledujte nás na FB, kde vám budeme postupně představovat jednotlivé prodejce a zajímavé recepty. Těšíme se na vás 25.8. na Smíchovské náplavce. 

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Středomoří na náplavce 15.9.

Místo: Smíchovská náplavka - Hořejší nábřeží | Datum: 15.9.18, od 10.00 - 20.00

Největší přehlídka oblíbené středomořské kuchyně na vás čeká 15.9. na Smíchovské náplavce. Budou pro vás připraveny pokrmy francouzské, italské, španělské, řecké nebo chorvatské kuchyně, exotické ochutnávky vám nabídneme také z orientální oblasti Středomoří, jako jsou Sýrie, Izrael, Libye, Libanon nebo Turecko. Součástí festivalu budou také stánky s delikatesami, nebudou chybět olivy a olivové oleje, baklava, vína, sardinky, sušené fíky atd. Zatančit si budete moci v rytmu balkánské dechovky. Kdy : 15.9.18, od 10.00 - 20.00 Kde : Smíchovská náplavka - Hořejší nábřeží Vstupné : 50 Kč, ZTP a děti do 12 let zdarma facebook www. foodevent.cz

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Zažij Mexiko

Místo: pěší zóna Anděl | Datum: 13.6.2018

Na jeden den se promění pěší zóna Anděl v Mexiko. Festival představí návštěvníkům mexickou kulturu, tradice a gastronomii. Projekt připravujeme za podpory mexické ambasády a MČ Praha 5.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Všechny chutě světa

Místo: Zámek Dobřichovice | Datum: 16.6.2018

Food festival na zámku v Dobřichovicích. Můžete zde ochutnat šťavnatý gruzinský šašlik, vietnamskou bun cha, bretaňské palačinky, mexické quesadilla, americké hamburgery, africkou samosu, malajskou laksu a další. Aby vám lépe trávilo, je pro vás a vaše děti připraven adrenalinový park.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Letní Náplavka Street Food

Místo: Smíchovská náplavka Praha | Datum: 23.6.2018

Největší letní „street food“ přehlídka v ČR na pražské smíchovské náplavce - Letní Náplavka Street Food. Festival se díky velkému zájmu návštěvníků i účastníků koná několikrát do roka. Letní Náplavka Street Food nabídne návštěvníkům tzv. "street food" - pouliční stravování - pokrmy, které jste mohli ochutnat v Thajsku, Maroku, Gruzii, Vietnamu, Japonsku, Mexiku a dalších zemích. Cílem festivalu je představit návštěvníkům aktuální trendy v oblasti „streetfoodové“ gastronomie a dát možnost ochutnat pokrmy, se kterými se lidé ve světě běžně setkávají.

Více informací najdete na Facebooku festivalu