Festivaly

Několik let se zabýváme dobrým jídlem a vším s ním spojeným. Máme rádi kvalitní gastronomii, neotřelé nápady a příjemná místa. Pořádáme festivaly zaměřené na různá témata či regiony, naše portfolio do současné doby čítá více jak 30 realizovaných food festivalů.

Rádi byste se stali partnery festivalu, chcete uspořádat festival na klíč? Více informací naleznete zde.

V případě, více informací nás neváhejte kontaktovat na email info@foodevent.cz

Naše festivaly:

Vepřobraní

Místo: Smíchovská náplavka | Datum: 11.3.2017

První ročník největších vepřových hodů pod širým nebem návštěvníkům nabídne speciality z vepřového masa (jak tradiční, tak moderní úpravu pokrmů), zabijačkové hody, kynuté buchty, koláče a samozřejmě dobré pivo a cider. Podávat se budou jitrnice, jelita, prejt, tlačenka, prdelačka nebo ovar, ale také dobroty z udíren jako klobásy, špek nebo uzená šunka. Péct se budou kolena, panenka, bůček a škvařit škvarky. Na rožni se budou točit selátka a návštěvníci ochutnají maďarskou mangalicu, italské prosciutto, španělský salchichon či iberskou šunku.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Food Truck Show Prague I.

Místo: Smíchovská náplavka | Datum: 18.3.2017

Setkání restaurací na čtyřech kolech tzv. food trucků, které se představí 18.3.2017 na Smíchovské náplavce v Praze. Nejen, že budete moci ochutnat speciality jednotlivých účastníků, ale také budete moci obdivovat nápaditost a kreativitu jednotlivých food trucků s jakou jsou postaveny a vyzdobeny.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Polívkování I.

Místo: Smíchovská náplavka Praha | Datum: 25.3.2017

Zahřejí vás nejen polévky tuzemské jako je bramboračka, kulajda, knedlíčková či dršťková ale hlavně polévky z celého světa jako ruský boršč, mexické chipotle a menudo, malajská laksa, francouzská bouillabaisse, vietnamské pho, španělský cocido, marocká harira nebo japonské miso či ramen. Vegetariány určitě uspokojí pestrý výběr zeleninových krémů a luštěninových polévek. K pití se podává teplý cider, případně mošt, svařené víno a samozřejmě i točené pivo.  Vstupné: 50Kč

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Náplavka Street Food I.

Místo: Smíchovská náplavka | Datum: 8.4.2017

Největší „street food“ přehlídka v ČR – Náplavka Street Food. Festival se díky velkému zájmu návštěvníků i účastníků koná dvakrát do roka. Náplavka Street Food nabídne návštěvníkům tzv. "street food" - pouliční stravování - pokrmy, které jste mohli ochutnat v Thajsku, Maroku, Gruzii, Vietnamu, Japonsku, Mexiku a dalších zemích. Cílem festivalu je představit návštěvníkům aktuální trendy v oblasti „streetfoodové“ gastronomie a dát možnost ochutnat pokrmy, se kterými se lidé ve světě běžně setkávají.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Asia Food Fest I.

Místo: Smíchovská náplavka Praha | Datum: 29.4.2017

„Asijské jídlo” není jen “o rýži a nudlích”! Asijská kuchyně  je velice různorodá, oproti jiným kontinentům používá vice druhů koření, dochucovadel a přísad. Asie není pouze nám již dobře známá Čína, Thajsko, Japonsko nebo Vietnam. Patří sem také Libanon, Gruzie, Azerbajndžán, Sýrie, Mongolsko, Jemen, Maledivy, Omán a dalších více než 40 zemí. Festival si klade za cíl prezentovat co nejvíce z kulinářského umění těchto zemí a nabídnout tradiční pokrmy, které si zachovávají svou autentičnost.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

River Food Festival

Místo: Smíchovská náplavka | Datum: 12.-14.5.2017

River food festival​ „vychutnejte si pohodu“. První ročník se uskutečnil na Smíchovské náplavce od pátku 14.května do neděle 16.května. Ochutnali jste speciality u více než 40 účastníků, usadili se do stylového sezení, piknikovalo se v parku, návštěvníci se houpali na pontonu nebo si užívali bohatý doprovodný a hudební program! Inspirovali jsme se v zahraničí, kde je kladen důraz nejen na kvalitu prodávaného sortimentu, ale také na úroveň prezentace a pohodlí pro návštěvníky. Ojedinělý projekt, který počítá s instalací části prodejců a odpočinkových míst přímo na řeku Vltavu - pontony, dále pracuje s plochou náplavky a také s přilehlým parkem nad náplavkou.    

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Oheň a kouř

Místo: Smíchovská náplavka Praha | Datum: 20.5.2017

Food festival OHEŇ A KOUŘ prezentuje svět grilování, uzení, pomalého pečení, rožnění a opékání. Návštěvníci mohou ochutnat argentinské asado, americký pulled pork,marinovaná žebírka, gruzínský šašlik, chorvatskou plejskavici, australské jehněčí kotlety, grilované ryby, zeleninu, plněné houby a další. Ukážeme vám, že grilování není pouze o tom jak přesušit panenku či opéct krkovičku.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Fishkus

Místo: Smíchovská náplavka Praha | Datum: 10.6.2017

Festival ryb a seafood „Fishkus“ se po úspěšném druhém ročníku opět vrací na Smíchovskou náplavku v Praze! Můžete se těšit na ochutnávku čerstvých pokrmů ze sladkovodních i mořských ryb  a plodů moře. Součástí festivalu bude i rybí trh, kde si budou moci návštěvníci nakoupit čerstvé ryby. Chybět nebude ani doprovodný program pro děti i dospělé.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Všechny chutě světa

Místo: Zámek Dobřichovice | Datum: 17.6.2017

Food festival na zámku v Dobřichovicích. Můžete zde ochutnat šťavnatý gruzinský šašlik, vietnamskou bun cha, bretaňské palačinky, mexické quesadilla, americké hamburgery, africkou samosu, malajskou laksu a další. Aby vám lépe trávilo, je pro vás a vaše děti připraven adrenalinový park.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Víno z celého světa

Místo: Smíchovská náplavka | Datum: 24.6.2017

Nemusíte jezdit na cestu kolem světa, aby jste mohli ochutnat vína ze všech koutů země. Stačí přijít 24.6.2017 na Smíchovskou náplavku. Od 10.00 pro Vás bude připravena přehlídka vín z více jak 30 zemí, kromě klasických vinařských velmocí jako je Francie, Itálie, Rakousko, Argentina, Španělsko nebo Austrálie, budete moci ochutnat vína z Libanonu, Izraele, Gruzie, Bulharska, Nového Zélandu, Uruguaye, Peru, Ekvádoru a dalších zemí. Nebudou chybět ani sekty, šumivá vína nebo portské, samozřejmostí bude párování vín s jídlem, a to nejen s masem či rybami, ale také se zeleninovými saláty, sýry, ovocem nebo čokoládou. Pestrou paletu vín bude doplňovat i občerstvení v podobě tapas, specialit z grilů, darů moře, ústřic, uzenin, exotického ovoce, šneků, terin, sýrů a dalších. Každý z prodejců Vám rád poradí ve výběru toho pravého vína dle Vašich chutí a preferencí. Navíc bude možnost nakoupit si láhve vína s sebou. Posedět budete moci na pontonech přímo na vodní hladině. V rámci vstupného 75 Kč obdržíte degustační skleničku na víno od Bohemia crystal. Děti do 12let a ZTP zdarma.  

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Náplavka Street Food II.

Místo: Smíchovská náplavka | Datum: 26.8.2017

Největší „street food“ přehlídka v ČR – Náplavka Street Food. Festival se díky velkému zájmu návštěvníků i účastníků koná dvakrát do roka. Náplavka Street Food nabídne návštěvníkům tzv. "street food" - pouliční stravování - pokrmy, které jste mohli ochutnat v Thajsku, Maroku, Gruzii, Vietnamu, Japonsku, Mexiku a dalších. Cílem festivalu je představit návštěvníkům aktuální trendy v oblasti „streetfoodové“ gastronomie a dát možnost ochutnat pokrmy, se kterými se lidé ve světě běžně setkávají.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Asia Food Fest II.

Místo: Smíchovská náplavka Praha | Datum: 9.9.2017

„Asijské jídlo” není jen “o rýži a nudlích”! Asijská kuchyně  je velice různorodá, oproti jiným kontinentům používá vice druhů koření, dochucovadel a přísad. Asie není pouze nám již dobře známá Čína, Thajsko, Japonsko nebo Vietnam. Patří sem také Libanon, Gruzie, Azerbajndžán, Sýrie, Mongolsko, Jemen, Maledivy, Omán a dalších více než 40 zemí. Festival si klade za cíl prezentovat co nejvíce z kulinářského umění těchto zemí, nabídnout tradiční pokrmy, které si zachovávají svou autentičnost.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Food Truck Show Prague II.

Místo: Smíchovská náplavka | Datum: 23.9.2017

Setkání restaurací na čtyřech kolech tzv. food trucků, které se představí  23.9.2017 na Smíchovské náplavce v Praze. Nejen, že budete moci ochutnat speciality jednotlivých účastníků, ale také budete moci obdivovat nápaditost a kreativitu jednotlivých food trucků s jakou jsou postaveny a vyzdobeny.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Chilli Fest

Místo: Smíchovská náplavka Praha | Datum: 30.9.2017

Druhý ročník festivalu Chilli  fest vás zavede do světa koření a méně či více pálivých specialit, představíme vám vaření s různými druhy papriček od klasické maďarské papriky, přes feferonky, jalapeno, peri peri, habanero, tabasco, ancho až po třeba jednu z nejpálivější jolokii. Součástí festivalu bude i trh s pálivými omáčkami, kořením a bylinkami, nebude chybět ani soutěž pěstitelů chilli papriček a soutěž v jejich pojídání.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Dolce Vita

Místo: Smíchovská náplavka | Datum: 7.10.2017

Tento festival je největší přehlídkou sladkostí a sladkých jídel. Kromě široké nabídky tradičních koláčů, dortů a buchet budou v nabídce také vafle, donuty, muffiny a palačinky, které doplní kvalitní čokoláda a zmrzlina. Návštěvníci se budou moci těšit také na slaná jídla ve „sladkém kabátě“, jako jsou například glazovaná, grilovaná a barbecue masa s různými druhy sladkých omáček. K pití budou mimo skvělé kávy a čaje také ovocné šťávy, mošty či americké milk shaky. Pro milovníky vína pak bude připravena široká nabídka vín. Zajímavostí festivalu bude mimo jiné také účast amatérských pekařek v rámci akce „Babičky pečou“.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Husobraní a Cider fest

Místo: Smíchovská náplavka Praha | Datum: 14.10.2017

Návštěvníci se mohou těšit na tradiční i moderně pojaté recepty z husího masa, prodej husích specialit, jako jsou husí játra, husí sádlo, husí paštika nebo foie gras. Již potřetí se Husobraní koná společně s Cidre festivalem, zapíjet tučné pokrmy budete moci ciderem od většiny tuzemských výrobců, prezentovat se zde budou i cidery ze zahraničí, nebude chybět ani ukázka výroby a prodej moštu, stánky s jablky, štrůdly, zavařeninami a vším co nabízí podzimní zahrádky a sady.

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Polívkování a Guláše II.

Místo: Smíchovská náplavka Praha | Datum: 21.10.2017

Zahřejí vás nejen polévky tuzemské jako je bramboračka, kulajda, knedlíčková či dršťková ale hlavně polévky z celého světa jako ruský boršč, mexické chipotle a menudo, malajská laksa, francouzská bouillabaisse, vietnamské pho, španělský cocido, marocká harira nebo japonské miso či ramen. Vegetariány určitě uspokojí pestrý výběr zeleninových krémů a luštěninových polévek. Podzimní Polívkování navíc obohatí i nejrůznější druhy Gulášů. Budete moci ochutnat jak zvěřinu, tak recepty z vepřového i hovězího masa.  K pití se podává teplý cider, případně mošt, svařené víno a samozřejmě i točené pivo.  Vstupné: 50Kč

Více informací najdete na Facebooku festivalu

Vepřobraní

Místo: Smíchovská náplavka | Datum: 28.10.2017

Podruhé v tomto roce se uskuteční největší vepřové hody, které návštěvníkům nabídnou speciality z vepřového masa (jak tradiční, tak moderní úpravu pokrmů), zabijačkové hody, kynuté buchty, koláče a samozřejmě dobré pivo a cider. Podávat se budou jitrnice, jelita, prejt, tlačenka, prdelačka nebo ovar, ale také na dobroty z udíren klobásy, špek nebo uzenou šunku. Péct se budou kolena, panenka, bůček a škvařit škvarky. Na rožni se boudou točit selátka, návštěvníci ochutnají maďarskou mangalicu, italské prosciutto, španělský salchichon či iberskou šunku.

Více informací najdete na Facebooku festivalu