obrazek

Největší vepřové hody pod širým nebem ve dvoře pivovaru Staropramen

Druhý ročník největších vepřových hodů pod širým nebem se uskuteční 17.3.2018 na dvořepivovaru Staropramen – vchod z ulice Svornosti. Jedním z důvodů, proč se festival přesouvá do pivovaru, je probíhající rekonstrukce náplavky a druhým, že pivo a vepřové k sobě prostě patří.

Dvůr pivovaru Staropramen má neopakovatelnou atmosféru, pivo se zde vaří od roku 1869. Návštěvníci budou moci ochutnat unikátní čerstvě uvařené pivo.
Samozřejmě budou pro návštěvníky připraveny klasické zabíjačkové speciality jako jejitrnice, jelito, prejt, tlačenka, prdelačka nebo ovar. Těšit se mohou také na dobroty z udírenjako klobásy, špeky nebo uzené šunky. Na rožni se boudou točit selátka, a tak se budou ochutnávat různé pečené pochoutky. Nebude chybět pečené koleno, bůček, žebírka a škvarky. Kuchaři vám dále naservírují speciality jako trhané vepřové, porchettu, plněné pelmeně nebo segedínský guláš. Návštěvníci také ochutnají maďarskou mangalicu, italské prosciutto, španělský salchichon či iberskou šunku.

Vše se bude hojně zapíjet pivem, ciderem a svařeným vínem. Sladkou tečkou budou kynuté buchty, koláče a frgály. Těšit se také můžete na ukázku výroby jitrnic a ovarů přímo od řezníka.

Datum akce: 17.3.2018 od 10:00 do 18:00

Místo konání: dvůr pivovaru Staropramen – vchod z ulice Svornosti

Vstupné: 50,- Kč, děti do 12let a držitelé průkazu ZTP zdarma